Skalle

1965: Røys, langaktig av rundkamp og bruddstein. Utoverkastet og ramponert. I SV-delen sees en del av en større flat stein. Røysa er bevokst med lav og noe røsslyng og småbusker. I utkantene står noen furutrær. L N-S ca 20m, br ca 13m, h ca 0,6m.

2025: Gravrøys. Ujevn. Tydelig markert, uklar avgrenset. Kraftig forstyrret og omrotet. Utkastet, og flere av steinene i N, Ø og S ligger spredt. Røysa er tydeligst sett fra V. Oppbygd av knyttneve- og hodestore rundkamp. Det finnes en helle i senter som nå står på tvers. Røysa står på en smal terrasse med slak skråning i retning V, S og Ø. I N-del er det tilnærmet flatt, før det går slakt opp til en annen gravrøys (ID 39317). Det skiller ca. 130 m mellom disse. Tildekket av noe mose/gress. Bevokst med en einerbusk i S og et mellomhøyt furutre i V-del. I Ø-avgrensning står det et mellomhøyt furutre og en einerbusk. Diameter 12 m. Høyde: 0,5 meter.

Identifier
Source http://kulturminnesok.no/ra/lokalitet/19305
Metadata Access https://kart.ra.no/arcgis/rest/services/Distribusjon/Kulturminner20180301/MapServer/7/query?objectIds=3272132&outFields=*&returnGeometry=true&f=geojson
Provenance
Creator Østfold fylkeskommune (31)
Publisher Askeladden
Publication Year 2004
Rights NLOD (https://data.norge.no/nlod/en/2.0/)
OpenAccess true
Contact askeladden.hjelp(at)ra.no
Representation
Language Norwegian
Version 20180301
Discipline Archaeology
Spatial Coverage (11.015W, 59.187S, 11.015E, 59.187N); Fredrikstad