Uten navn

4 kokegroper fordelt på en flate som strekker seg i en NV-SØ-gående retning. Lokaliteten avgrenses i S og NØ av vei og i Ø og V av et lavt og vått parti i landskapet. Området har vært pløyd dypt og alle kokegropene har blitt skadet av pløying. Den ene kokegropen kuttes helt av pløyespor og er svært skadet. Kokegropene virket grunne når kullprøver ble tatt og det er potensielt kun bunnrester igjen hvor majoriteten av strukturene har blitt pløyd vekk.

Grunneier forteller om at det har stått et våningshus på høyden, noe som er synlig i vegetasjonen på markoverflaten. Så deler av området mellom strukturene er trolig forstyrret av dette.

Identifier
Source http://kulturminnesok.no/ra/lokalitet/322741
Metadata Access https://kart.ra.no/arcgis/rest/services/Distribusjon/Kulturminner20180301/MapServer/7/query?objectIds=3066792&outFields=*&returnGeometry=true&f=geojson
Provenance
Creator Nordland fylkeskommune
Publisher Askeladden
Publication Year 2024
Rights NLOD (https://data.norge.no/nlod/en/2.0/)
OpenAccess true
Contact askeladden.hjelp(at)ra.no
Representation
Language Norwegian
Version 20180301
Discipline Archaeology
Spatial Coverage (13.318W, 68.102S, 13.319E, 68.102N); Flakstad