Fornminne: Steinblokk med mulig helleristninger, ca 1 m lang, av samme steinslag som helleristningen i Leirbukt.
*Bjørn Helberg 2003: Antatt helleristningsstein beliggende på sørsida av riksvei 94 om lag 500 meter før avkjøringa til Fægfjord. Liten stein som ligger ved innkjøringa til et hus. Steinen er inngjerda med kjetting. Lokaliteten beskrives av Povl Simonsen som usikker, og bare en mulig reinsfigur kunne ses. Lokaliteten blei nøye undersøkt i 2003 av konservator og arkeolog fra TMU, og man var ikke i stand til å finne noen figurer på steinen.
*Hartvig Birkely 2013: Stein med helleristning, rundaktig med diameter 1 m og høyde 0.8 m. Utydelig bilde malt i hvit farge. Ligger i Fægfjord i bakken mot tidligere skole, på nordsiden av veien og like inntil veiskulderen.
Finnmark fylkeskommune og Tromsø Museum har gjennom to befaringer i 2018 og 2019 gjennomgått steinen og ikke funnet spor etter figurer. Vi anser derfor denne lokaliteten som tvilsom da vi ikke kunne finne ristning eller spor etter hugging. Kjettingen rundt ble fjernet og jernstolpene gjenstår å få bort.