Skålgropfelt.
2025: Tre skålgroper hugget enkeltvis på hvert sitt lille bergskjær på N-re del av en liten åkerholme. Åkerholmen ligger NNØ for gårdstunet, på brinken mellom relativt flatt terreng og åker som skråner ned mot en liten bekkedal i NV. Kun deler av berget her er synlig, det kan skjule seg flere ristninger her under torv og vegetasjon.
Gruppe A: En tydelig skålgrop på øvre del av en ØSØ-vendt flate, relativt sentralt på et N-S orientert bergskjær. Berget fortsetter helt ut til åkerkanten mot N. Gropa er jevn og tydelig.
Gruppe B: En skålgrop på øvre del av en liten, slakt V-vendt flate innunder et grantre sentralt på åkerholmen, 9-10 meter S for gruppe A. Berget har en forvitret overflate, noe som også preger gropa.
Gruppe C: En liten skålgrop på et lite bergskjær 5 meter NV for gruppe B og to meter inn fra åkerkanten i VNV: Gropa har enkelte ujevnheter, og ligger på en relativt horisontal flate.