Nord for det tidligere oppdyrkete området er det 3 svært tydelige og parallelle hulveifar. Disse farene er opptil 0,6 m dype, og bredden i bunnen opptil 1,0 m. Bunnen er slakt avrundet, og sidene er skråe. Bredden mellom toppen av sidene er opptil 3,0 m. I tillegg er det flere mindre tydelige og kortere far. Lengden på den lengste hulveien her er ca 275 m.
Sør for det oppdyrkete området er det særlig ett hulveifar som er grunnest i nord-enden, men som blir tydeligere sørover. Men også her deler veien seg i to far. Hulveifaret ender samlet helt sør ved en kraftledning og en villa. De 75 sørligste metrene av dette hulveifaret synes å være delvis gjenfyltmed stein, slik at vollen på vestsiden av hulveien framstår som en oppbygd vei av stein med en bredde på 2,0 m. På østsiden av hulveien her er det kastet stein opp på en bergrygg som følger veien, slik at det er tydelig at det her også er ryddet i hulveien. Nord for denne strekningen er hulveikarakteren helt tydelig, og er opptil 0,6 m dyp og 1,0 m bred i bunnen med skrå sider. Det lengste hulveifaret er også her ca 275 m.
Like ved denne hulveien er det også registrert et mulig varp, se registrering X-22. Det er videre registrert et hulveifar lenger nord, se R-4. Mellom nord-enden av R-2 og sørenden av R-4 er det for det meste dyrket mark, noe som har fjernet spor av hulvei her. Det er likevel sannsynlig at R-4 er en fortsettelse av R-2.