Interviewcollectie Stichting Mondelinge Geschiedenis Indonesië, interview 1080

DOI

Dit interview bestaat uit twee gesprekken: 1080.1 en 1080.2.1080.1 De geïnterviewde woonde in Indië. In 1940 kwamen Engelse militairen bij haar over de vloer. De geïnterviewde vertelt hoe ze de periode doorkomt. Haar man wordt uiteindelijk opgepakt. Ze vertelt hoe ze aan eten komt. De geïnterviewde beschrijft de situatie, soms werd zij uitgescholden door Indonesiërs. De geïnterviewde beschrijft steeds weer haar haatgevoel jegens de Japanners tijdens de bezetting, zij weigerde respect te tonen. Op een gegeven moment wordt de geïnterviewde opgepakt en naar Garoet gebracht. De geïnterviewde vertelt ook over haar man en broers die geïnterneerd werden in Tjimahi.1080.2 Na in Nederland geweest te zijn keert de geïnterviewde in 1948 terug naar Indonesië. Het bevalt haar heel goed waar ze dan woont. Ze is half Nederlands, maar kan het goed vinden met Indonesische collega's. De soevereiniteitsoverdracht maakt ze niet bewust mee. Wel merkt zij veranderingen bij haar werk. Ze wisselt van werk. De geïnterviewde is gehecht aan de Nederlandse dingen in Indonesië. Als deze steeds minder worden vertrekt ze naar Nederland. De geïnterviewde gaat in dit gesprek ook weer even in op de bezettingstijd.

Date Submitted: 2011-10-12

Deze dataset bevat de metadata van de interviewcollectie Stichting Mondelinge Geschiedenis Indonesië.Een groep wetenschappers uit verschillende disciplines nam in 1994 het initiatief om de verhalen en ervaringen van mensen, die de turbulente laatkoloniale en vroeg-postkoloniale tijd tussen 1940-1962 in Nederlands-Indië, Indonesië of Nieuw-Guinea hadden meegemaakt, vast te leggen nu het nog kon. Men koos ervoor om geen onderzoeksproject op te zetten, maar om zich te concentreren op het verzamelen van de verhalen van mensen vanuit archiveringsoogpunt als basis voor toekomstig onderzoek. Tussen 1997 en 2001 zijn er 1190 interviews met 724 mensen opgenomen, in totaal 2800 uur aan geluidsmateriaal.Een overzicht van het project en de interviews in EASY vindt u onder 'Data files'.De interviews worden bij DANS duurzaam bewaard, maar worden (voorlopig) door het KITLV zelf ontsloten. Zie het veld 'Relations' voor een link naar de collectie op de KITLV-website.

Identifier
DOI https://doi.org/10.17026/DANS-XQ3-9HJN
Metadata Access https://ssh.datastations.nl/oai?verb=GetRecord&metadataPrefix=oai_datacite&identifier=doi:10.17026/DANS-XQ3-9HJN
Provenance
Creator Stichting Mondelinge Geschiedenis Indonesië (SMGI); Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde (KITLV)
Publisher DANS Data Station Social Sciences and Humanities
Contributor KITLV Archives; Fridus Steijlen (coördinator)
Publication Year 2011
Rights DANS Licence; info:eu-repo/semantics/restrictedAccess; https://doi.org/10.17026/fp39-0x58
OpenAccess false
Contact KITLV Archives (KITLV / Leiden Universiteit UB)
Representation
Resource Type Dataset
Format application/zip; application/rtf
Size 24052; 44142; 40848
Version 1.1
Discipline Agriculture, Forestry, Horticulture, Aquaculture; Agriculture, Forestry, Horticulture, Aquaculture and Veterinary Medicine; History; Humanities; Life Sciences; Social Sciences; Social and Behavioural Sciences; Soil Sciences